Kopírovat jenom se zdrojem. Vše je originálka nebo se zdrojem. 

Návod ¤07 - Jak přežít se psem?

30. ledna 2011 v 15:43 | Smrtijedka |  Návody
Co tě drží při životě je tvůj přítel. Po velkém průseru je to většinou pes domácí neboli Canis lupus f. familiaris. Pes je tvůj věrný kamarád až za hrob, když se o něho dobře staráš, miluje tě a stará se i on o tebe.
Když je konec světa. Lidí potřebují psychickou podporu a tou je právě Canis lupus f. familiaris. V našem případě si tedy pořídíme psa ... pes je i živá konzerva, v nejhorším hladu se dá použít jako jídlo. Hodně lidí řekne, že by svého psa nesnědli, ale hlad je svině. Každý raději prvně sní psa a potom teprve se začne uvažovat nad kanibalismem.
Hlídejte si své mazlíčky dobře. Při cestě vás budou doprovázet kamkoliv.

Skupina: plemena ovčácká, pastevecká a honácká - toto plemeno je vhodné pokud si ve velkém průseru chcete pořídit stádečko ovcí nebo se cítit v bezpečí. Bývají většinou velice dobře ovladatelní a pracovití. Musíte je mít dobře vychované.
Typ psa: německý ovčák, dlouhosrstá kolie, krátkosrstá kolie atd.

Skupina:pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi - jsou jako stíhačky a mohutnější. Velice dobří, když chcete zastrašit nepřítele. Velcí psi. Když máte dobrou výchovou jsou velice něžní a milí přátelé.
Typ psa: německá doga, rotvajler, boxer, buldoci atd.

Skupina: Teriéři - Tito psi měli za úkol hlavně lov. Proto je tento psí kamarád důležitý, hlavně, když budete chtít lovit. Je na výchově člověka, jak si tohle plemeno vychováte. Pes je menší. Hodně kníračů je uštěkaných, záleží kus od kusu. Odborníci nedoporučují tohoto psa mít u sebe po velkém průseru.
Typ psa: teriér

Skupina: Jezevčíci - Pes byl určen pro lov v norách, je to velice rychlé stvoření. Uštěkané a většinou špatně vychované. Nedoporučuji při velkém průseru.
Typ psa: jezevčík

Skupina: špicové a tzv. primitivní plemena - Typickými představiteli skupiny jsou špicové, plemeno veselé, milé a bystré. Poznáte podle špičatých uší. Je to rychlé plemeno a můžete ho milovat, stejně jako on bude milovat vás.
Typ psa: malamut, husky, chow-chow, akita-inu, chrt atd.
PS: Huskoho bych si nepořizovala, ve vrhu je jeden jediný inteligentní a to je Alfa.

Skupina: honiči a barváři - Psy se používali hlavně u myslivců jako donešeči střelených zvířat. U těchto psů takovou důvěru nemám. Co jsem potkala jakékoliv plemeno vždy byl agresivní, proto ho osobně nedoporučuji!
Typ psa: anglický foxhound, beset, dalmatím, rhodéský ridgeback atd.

Skupina: Ohaři - Výborný lovecký pes byl vždy jejich pýchou a známkou vysoké úrovně. Většinou loví malou zvěř, takže doporučuji pokod chcete ve velkém průseru lovit jen do toho a mějte tohoto kamaráda u sebe. Když ucítí kořist ztuhne jako socha a vyčkává, čeká na povel pána. Potom teprve útočí.
Typ psa: český fousek, anglický ohař atd.

Skupina: slídiči, retrieveři a vodní psi - je to lovecké plemeno, které hledalo a slídilo. Pozor u výchovy musíte být opravdu hodně opatrní a hodně jim věnovat pozornost, proto není vhodné do velkého průseru od štěněte.
Typ psa: kokršpaněl, americký kokršpaněl , anglický špringr španěl nebo veššpringer španěl, atd.

Skupina: plemena společenská - pokud chcete mazlíka jen na okrasu a nebo házení do dálky, doporučuji. Je to většinou malé plemeno, nebo větší, které je dobré jen na výstavy. Masa z toho moc nemáte.
Typ psa: Tibetský teriér, King Charles španěl atd.

Skupina: chrti - Používali se jako lovečtí psy - původně. Potřebuje citlivé zacházení, pochopení. Tedy není vhodný do velkého průseru.
Typ psa: Afgánský chrt, atd.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama