Kopírovat jenom se zdrojem. Vše je originálka nebo se zdrojem. 

Návod ¤ 27: Jak na pitnou vodu?

30. dubna 2013 v 22:38 | Smrtijedka |  Návody
Je důležité, aby jste v přírodě pili jenom čistou vodu. Ze špatné vody by jste mohli snadno chytnout nějakou tu nemoc a být nemocný ve světě po velké katastrofě není zrovna příjemný. Nejlepší voda kterou můžete najít je podzemní (pokud ji ovšem nezničila radioaktivita.) Pokud ji najdete a budete mít štěstí je pitná, ale musí být opravdu PODZEMNÍ. Tuto vodu přefiltrovala skála a písek, takže opravdu pitná je.
Nikdy, ale opravdu nikdy nepijte vodu ve stojatých nádržích a řekách. (Někdo má silný žaludek tak to může přežít jen s průjmy, ale pak jsou tu jedinci s oslabeným imunitním systémem a ti jsou pravý opak.)
V některých vodách žijí živočichové. Tato voda se dá přefiltrovat a posléze pít.

Když jsi nejste jisti zda je voda čistá pak přichází na řadu čistění a filtrování. Vemte tedy čistou ponožku nebo nějaký čistý šátek a nasypte do něho trochu písku a kamínky. Několikrát vodu přelijte! Poté nalijte přefiltrovanou vodu do hrnečku a dejte ji nad oheň převařit! Nejméně na 10 minut. Voda by měla být potom čistá. (Ovšem převaření neodstraní třeba takový zákal a chemické látky.) Pozor když jste 4000 m. n . m. nestačí převařit vodu na 10 minut musíte ji převařovat 20 minut!
Pokud ovšem nevěříte této technice v obchodech se dají koupit speciální tabletky na čistění vody. (I když ty opravdu v postapu nenajdete. Také tyto tablety po delším užívání mohou ublížit zdraví.)

Můžeme dokonce sbírat dešťovou vodu , ale na to bych odvahu neměla.


Jak získat vodu v hornatých oblastech vám poradí tyto videa:

Na přání sepsala Smrtijedka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Věříte že přijde konec?

Ano.
Ne.
Mám svůj názor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama